Odkazy k tématu

-Starší články-

21.12.2011
3.-4.12.2011

Naší zimní tradicí se stal rakouský Wels. Poslední letošní výstava se nám vydařila. Asi podle rčení to nejlepší na konec. Gorfeus CACA,CACIB,BOB,BOG3 / CACA,CACIB. Gabbi CACA,CACIB / CACA, r.CACIB. Ghebbi CACA / VD. Ezar CACA,r.CACIB / CACA, r.CACIB. FIBI CACA, r,CACIB / CACA, CACIB.

1.12.2011

DOSTIHOVY VITĚZ 2011
1. Fibi Putimská brána
2. Esme Putimská brána

19.-20.11.2011

Absolvovali jsme celonoční jízdu na 2 denní výstavu v Nitře. Společnost nám dělali Ilona sGigi a Akslíkem. Verča, která měla na starosti našeho Geryho,díky Veru. Doufali jsme, že se nám podaří urvat cacík, ale bohužel zase nic. Slovenští rozhodčí jsou pro nás nějací začarovaní. Gorf r.CAC, r.CACIB / VD. Velkým překvapením byl pro nás v sobotu Gery, který byl V2 z osmi přihlášených psů a kdyby trochu pohnul ,, zádí" věřím, že jsme domů vezli cajce. Ovšem druhý den bylo pro změnu všechno špatně a dostali jsme védéčko. Závěrem si přebereme jestli je náš pes hezký nebo ne. Nad tím vlasně není třeba přemýšlet JE NEJKRASNĚJŠI, prože je náš.

6.11.2011

Ještě letošní poslední česká výstava v Praze.
Gorfeus CAC
Fibi CAC, r.CACIB
Ezar r.CAC,r.CACIB

22.10.2011

V Lednici se běžel poslední letošní dostih. Nás se to sice netýkalo, ale po domluvě s Jitkou jsme ještě vytáhli již zazimovaný karavan a hurá na 4 denní výlet do krásného prostředí Lednicko- Valtického areálu. Počasí nás celkem ušetřilo, takže celodenní pobyt venku se dal vydržet a o noční pohodlí v karavanu se postaral přímotop. Naši faraoni si místo na dráze poběhali uprostřed oválu a o dostihové ambice se pokusili Gorf s Gabkou a Mery. Gorf za návnadou poskakoval s výrazem,, co to jé", Gabka by i celkem běžela, ale bez přihlížejících lidí a Meryna to otočila rovnou k brance ,,jdu domů, nikam neběžím". Běhat asi nebudeme, ale poznali jsme fajn lidi a rádi se do Lednice znovu podíváme. Fotky ZDE

10.10.2011

Ghebbi Putimská brána za letošní rok splnila podmínky pro udělení Junior šampion ČR, Klubový šampion a dostihovou licenci.

9.10.11

Něco málo z běhání našich odchovů.

24.9.2011
Mistrovství ČR - racing Kolín
Esme 1 místo Mistr ČR
Fibi 2 místo Vícemistr ČR

1.10.2011
Mistrovství ČR - coursing Kralupy nad Vltavou
Fariv CACT, Mistr ČR
Ghebbi r.CACT, Mistr ČR

9.10.2011

Dostali jsme fotky od Elliotka s Giomkem.

9.10.2011

Chester nám odcestoval do nového domova. Za kamarády má Faraona Boltíka a Čínské naháčky.

9.10.2011

Opět jsme navštívili naší nejbližší výstavu v Českých Budějovicích. Po delší době se předvedla Putimka v početnější sestavě. Gabbi CAC,CACIB. Gorfeus V2. Ghebbi V2. First CAC,r.CACIB. Fibi CAC,r.CACIB. Ezar r.CAC.

2.10.2011

Přidali jsme pár nových fotek Geryho.Fotky ZDE

25.9.2011

MVP Wroclaw
Opět jsme navštívili Polsko, cestou, necestou, zpět dokonce přes Harachov. Říkám si do Polska už nikdy více, ale znáte to, nikdy neříkej nikdy. Gorfeus V1, Flex r. Cacib, Mery Cwc, Cacib, Ghebbi Cwc, r. Cacib. Fotky ZDE

18.9.2011

NV Brno
Na Národní výstavě v Brně nás reprezentovala jen Ghebbi a získala ocenění V3.

3.9.2011

ME v dostizích Beringen ( Belgie) Každý rok jsme uvažovali zda jet se podívat na tuto velkou běhací událost a zažít okamžiky emocí závodníků na vlastní kůži. Do letošního roku se nám to nepodařilo. Letošní ročník se konal v 800km vzdáleném Beringenu a po dohodě s Radkou bylo rozhodnuto. Jedeme podpořit České barvy. Výlet byl trochu náročnější, ale rozhodně jsme si ho vychutnali naplno. Poprvé v historii byli naplněny boxy Faraonů, psi 6 a feny dokonce 7 jedinců. Za Putimku jsme měli 4 želízka v ohni. FARIV se stal Mistrem Evropy 2011!!! . Esme byla 3, Fibi 4 a Ebony 5. Všem našim závodníkům děkujeme za skvělou prezentaci.

28.8.2011

Další naší výstavou byla MVP v Mladé Boleslavy. Počasí nám přálo a celý den krásně svítilo sluníčko, takže výstavní piknik se vydařil a celá atmosféra byla velmi pohodová. Seznámili jsme se s novým importem malé holčičky Kanárského podenga, prvním v republice a přejeme jí úspěšnou výstavní karieru. Za Putimku byli přihlášeni Gorfeus a Ghebbi. Ocenění dostali naprosto shodné CAC, r. CACIB.

19.-21.8.2011

V Bratislavě byl pořádán výstavní víkend. V pátek klubová výstava a sobota neděle mezinárodky. Naší první i bohužel pro letošek poslední jízdou s karavanem se stala Blava. Naše sestava vystavovatelů se trochu obměnila, ale využití volného času bylo maximální. Velký úspěch mělo ,,člověče nezlob se", kde figurky byly nahrazeny štamprdlátky. Za naše byl přihášen Gorf CAC, V3, V2 a Ghebbi r.CAC, CAC, CAC. CACIB.

10.8.2011

Na rajče jsme přidali spoustu nových fotek.

Kočičí miláčci

Bordýnky Dodger a Demmy

6.-7.8.2011

V Donaueschingen se konal Festival chrtů a Středomořských plemen. Po chvilkovém zaváhání z cesty 600km jsme přihlásili Gorfa a Mery. Spolucestující nám dělali Portugalští podengové Axl a Gigi naší kamarádky Ilony Pachtové. I přes nějaké nesnáze jako obrovské prostory při přesouvání od auta ke kruhu nebo všude přítomné bahno po silných deštích. Mimochodem z parkoviště byla většina aut vytahována traktorem, bohužel ani my nebyli vyjímkou jen bez toho traktoru. Protože jsme holky šikovný a doslova jsme orvali veškeré větve z Černého bezu, jimiž jsme podložili kola a podařilo se nám vycouvat. Pravda je, že manžel po našem návratu moc velkou radost z auta neměl, bahno bylo absolutně všude. Nicméně výstava byla zajímavá, nahlášeno bylo 1000 chrtích plemen a s Ilčou jsme si to užili. Gorfeus - VDH-CAC, CAC Itálie, BOB, Vítěz Donaueschingen 2011 / VDH-CAC, BOS Mery - VD / VDH-CAC

FOTKY ZDE

3.8.2011

Každý rok máme vypsanou klubovou soutěž o Výstavní klubový pohár a Sportovní pohár. Sportovní pohár si letos odnesla Radka Nevěčná. Výstavní pohár získal za 1. místo Flex Putimská brána a naše Mesmerizing Moon Child za 2. místo. Dále byl vyhlášen Dostihový vítěz, kde ve psech obsadil Flasch 2. místo a ve fenách 1. místo Esme, 2. místo Fibi.

3.7.2011

Grand Prix Lednice
Za deštivého počasí se v Lednici běžel dostih. Na start se postavilo 6 faraonů, ale přes karamboly a diskvalifikace doběhli do cíle jen Aken a naše Fibi na 2. místě.

23.7.2011

Sauda Cup Kolín
V Kolíně se běžel další dostih. Za Putimku běželi Esme 3. místo a Fibi 4. místo.

FOTKY ZDE

9.-10.7.2011

Po roce se v Kolíně opět konala Klubová výstava klubu Faraonských psů. Akce byla zase velmi úspěšná s grilováním, diskotékou a zábavou jsme si to pěkně užili. Těšíme se na příští rok. Poprvé jsme jeli s novým polepem našeho karavanu, tímto chci moc poděkovat za super návrh Denise Kazměrčíkové.
Gorfeus- V2 r.CAC
Fariv- V1 CAC / diskvalifikace
Flasch- V3
Ezar- V2 r.CAC / diskvalifikace
Gefrah- V2
Gabbi- VD
Ghebbi- V
Esme- V3 / 2.místo feny
Fibi- V1 CAC / 3.místo feny

23.7.2011

Na Slovensku se zúčastnila Ebony ve třídě čestné MVP Velká Ida. Získala V1, BOB tř.čestné.

17.7.2011

Ghebbi vyrazila na NVP v Mladé Boleslavi a dostala známku V2.

15.7.2011

Eliotek a Giomek

15.7.2011

Cheinie ( Akasha )

27.6.2011

Dostali jsme fotky od Bazziho a jeho malinkatého kamaráda Matýska.

26.6.2011

Na Lednickém ovále se běží dostih Lednický zajíc, Fibi obsadila 4 místo.

26.6.2011

V Brně se konala MVP. Za Putimku se přihlásila jen Ghebbi a získala V3.

20.6.2011

Ebony se zúčastnila svého prvního oficiálního dostihu. Stala se Vítězem Velké ceny Slovenska. Nominovala se také na Mistrovství Evropy 4.9.2011 v Belgii, kde budeme mít několik želízek v ohni. Přejeme hodně štěstí a držíme pěsti.

19.6.2011

Ve stejný den se ještě běželi nominační dostihy v Mladé Boleslavy na ME v Belgii. Zatrénovat si přijela Galla a v závodě jsme měli Fibi, která si doběhla pro krásné 2 místo.

19.6.2011

V Rybníkách se běžel coursing. Velmi mě potěšilo obsazení Fariv, Feya, Flasch a Ghebbi za Putimku. Gebbi si potrénovala, Fariv si doběhl pro 1 místo a Flasch pro 3 místo.

16.6.2011

Dne 3.6.2011 oslavil Al' Abasrah from Philaia 12 let. Přejeme Bazinkovi do dalších let jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví. Prvním jsi a na vždy i zůstaneš. Děkujeme Jitce za zpracování.

VIDEO ZDE

5.6.2011

V Klatovech se konala Národní výstava psů, počasí opět nezklamalo a náležitě nás na fotbalovém hřišti připékalo. Po předvedení dvou psů jsem si připadala jak kdybych vylezla z rybníka. Gabbi se zde vůbec nelíbilo, náležitě to dala na sobě znát a za katastrofické předvedení dostala známku VD. Za to Gorfeus exceloval a dostal v mladých svůj první BOB. O závěrečných soutěžích jsem zapřemýšlela je na chvilku. Volba byla jasná, hurá do auta, pustit klimatizaci a rychle domů do chládku. Snad někdy příště ještě bude šance se o bednu pokusit.

2.6.2011

Clipper asi Deedeemu záviděl, tak se raději nechal také vyfotit.

2.6.2011

Bazzinek a jeho nejen zvířecí kamarádi. S malým Matýskem to ještě nemají z očí do očí, tak musela maminka trochu pomoci.

26.5.2011

Poslední kocourek Chester na prodej.

28.5-29.5.2011

O víkendu jsme po dlouhé době navštívili Polsko. V Nowé Rudě se konaly 2 výstavy. 2 . Národní výstava sk. V. a 49. Národní výstava psů. Musím poděkovat manželovi, že se na poslední chvíli rozhodl jet se mnou. Celou cestu pršelo, cesty se v Polsku ani po letech nezlepšily a navigace naváděla doprava ovšem ukazatele doleva, tak si vyberte. Projížděli jsme Národním parkem bukových lesů, kde nám společnost dělaly nádherné, urostlé laně, naštěstí neskákaly před auto, ale zpět do lesa. No, prostě bych to sama se svým skoro kamionem nedala.
Flex - CWC, NV, BOB, užší výběr BIS. CWC, NV
Mery - CWC, NV. CWC
Fibi - CWC. CWC,NV,BOB, užší výběr BIG

26.5.2011

Dostali jsme první fotky Cheinie z nového domova.

21.-22.5.2011

Dalším naším tiráckým tažením jen o týden později byli Litoměřice. Konala se zde Národní a Mezinárodní výstava psů. Co se týká vhodnosti pořádání dvoudenky na tomto výstavišti i přes veškerou snahu pořadatelů to raději nechám bez komentáře. Co se týká cesty, tak až na bouchlé kolo na karavanu a nechtěnou návštěvu (bloudění) centra Prahy jsme si výlet zase maximálně užili.
Ghebbi V2, CAJC, Junior Šampion CZ
Gabbi VD, V3
Gorfeus CAJC, CAJC, BOJ, Junior Šampion CZ

16.5.2011

Fotku poslal jen Dee-Dee, skoro brácha Cliper asi neměl náladu se fotit.

16.5.2011

Dogtreking
Ebony nám poslala zprávu, že se zúčastnila dogtrekingu na podporu Košického útulku. A opravdu se holky snažili tuto správnou věc podpořit. Z 57 účastníků si došli pro krásné 15 místo.

15.5.2011

Kolíský zajíc
tuto neděli si opravdu mohl každý vybrat akci, která mu nejvíc vyhovuje. Běhalo se v Kolíně, kde si Esmé doběhla pro 2. místo a Fibi pro 3. místo

15.5.2011

MVP Praha
Ve stejný termín se konala ještě výstava v Praze. Za naše nastoupil Ezar a získal CAC,r.CACIB

13.-15.5.2011

Bratislava
V Bratislavě jsme absolvovali výstavní maraton. V pátek Speciální výstavu chrtů a sobota, neděle Mezinárodní výstavy. Návštěva Bratislavy byla také naší první jízdou s karavanem a se všemi našimi zrzavci. I přes veškeré obavy zda cestu se sestavou v délce kamionu zvládneme, všechno proběhlo bez větších obtíží. Tímto děkuju ostatním účastníkům za veškerou pomoc.
Gorfeus CAJC,Vitěz spec.výst.mladých,V1,CAJC Ebony Vítěz tř. čestné, BIS3

8.5.2011

Podjizerské derby Mladá Boleslav
1. Esme
2. Fibi

7.5.2011

SPeciální výstava Faraonských psů
V Hlučíně se konala speciálka Klubu faraonských psů. Za naše se zůčastnila jen Ghebbi a reprezentovala velmi dobře, získala svůj druhý CAJC.

1.5.2011

Lednický pohár
2.místo Fibi

30.4.2011

Na rajče jsme přidali nové fotky koťátek. FOTKY ZDE

28.4.2011

Galla na tréninku, super zákus.

26.4.2011

MVP České Budějovice
Konečně jsme se dočkali a mohli záhájit náš letošní výstavní maraton. V Českých Budějovicích se sešlo hned několik našich zástupců.
Gorfeus CAJC
Ezar r. CAC
Ghebbi CAJC, BOJ
Gabbi VD
Mery CAC, r. CACIB

24.4.2011

Jarní pohár- Kolín
1. Fari
2.Fibi

21.4.2011

Po delší době se nám ozvala Didi a posuďte sami jaký vede život.

19.4.2011

Guy a Ginny

9.4.2011

Elliotek a Giomek

2.4.2011

Inter-Bohemia Kolín
Naši opět nezaháleli a na dráze jsme měli 2 zástupce.
1 Ezar
2 Fibi

26.3.2011

Jarní Kralupy - coursing
Ani zima neubrala na síle našim úspěšným běžcům a opět obsadili přední příčky.
1. Fariv, 3. Ezar
1.Esme 4. Fibi
Esme navíc získala ocenění nejlepšího jedince v plemeni.

26.3.2011

Gery 4 měsíce.

26.3.2011

Máme nový přírůstek do rodiny. Manžel si k našemu 9 letému Fredovi pořídil malého středoasiata Geryho

23.3.2011

Náš ,, G" vrh oslavil své první narozeniny. Všem přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví do dalších let.FOTKY ZDE

21.3.2011

Dne 7.2. 2011 se nám narodila koťátka. 1 kočička a 2 kocourci. Kočička je v barvě seal and white van, kocourci lila and white a seal and white s kresbou. Odběr bude možný od poloviny května. Matka Fantagiro Scarface, otec Simba Osidordups.

21.3.2011

Nejaktivnější z našeho posledního vrhu faraonů je Ghebbi, která se od začátku roku pravidelně zúčastňuje výstavních i coursingových akcí

21.3.2011

K Fibi přicestoval až z dalekého Stokholmu nový kamarád Farao Anubis Invictus.Více ZDE

21.3.2011

Představujeme bratra Al' Basraha. Fotky jsou focené od léta 2010 do zimy 2011. Arba-Janah from PhilaiaVIDEO

21.3.2011

Dne 13.2.2011 odjeli do nového domova Efra s Fionkou. Domov našli u naší kamarádky Ilony a jejích Portugalských podengů. Více na BANDODECAMPO

21.3.2011

Bazzinek má nového maličkého kamaráda Matýska.

21.3.2011

Esnah a její bratr Rashid of the Netherlads ve 12 letech. Esnah je babičkou našeho ''G,, vrhu.

21.3.2011

Jarní pozdrav od Ebony

21.3.2011

Dostali jsme nové fotky našich nahatých dětí. Děkujeme jejich majitelům, že na nás myslí.

Eaten a jeho kamarádka Amy.

Elliotek a Giomek

Hinx

Geneček

Estell

5.2.2011

Přidali jsme na rajče prosincové fotky našich zrzavců.

Fotky ZDE
19.1.2011

Zemřela nám naše první Bordeauxská doga A'Hanni Red Cannibals ( Hanička ). Děkujeme, že jsme s tebou mohli strávit 8 let.

18.1.2011

Ozval se také Hinx.

18.1.2011

Zdraví nás i Ginny a Guy.

18.1.2011

Pozdrav od Elliotka s Giomkem.

PF 2011

17.12.2010

Aktuální fotky koťat

11.12.2010

Dostihový Vítěz 2010 - Ve psech se na krásném 2. místě umístil Flasch Putimská brána. Ve fenách 1. místo získala Esme Putimská brána a hned na 2. místě je Fibi Putimská brána. Všem našim odchovům gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci.

11.12.2010

Pozdrav od Estellky, která získala dalšího Cace.

8.12.2010

Nevím co napsat. Lítost se nedá vyjádřit slovy, snad jen nikdy nezapomeneme.


10.9.2010 - Nám zemřela importovaná kočička s úžasnou povahou Lalique Inspiration (Simon).


20.11.2010 - Skončila éra našich Afgánských chrtů. Navždy odešli téměř 14 letý Sea Bird z Aláhovy země a 11 letá Arnika Putimská brána.


8.12.2010 - Bourdeauxská doga Agáta Putimská brána prohrála předčasně v 5 letech svůj boj s rakovinou.


4.12.2010

Bazzi si užívá sněhové nadílky

4.-5.12.2010

Poslední letošní výstava se konala v Rakouském Wellsu. Flexík s Merynkou si oba dny zaskákali přes lepenky spojující pruhy koberců v kruhu. Flex získal CACA, R. CACIB, v sobotu, kdy byl poražen svým bratrem Firstem - CAC, CACIB, BOB. V neděli Flex získal CAC, CACIB, BOB a tím splnil podmínky pro udělení Rakouského šampionátu. Mery si doskákala pro CACA, R.CACIB a CACA, CACIB.

19.-21.11.2010

V Chorvatském Záhřebu se konaly 3 výstavy v jednom víkendu. Nedalo nám to a vzhledem k tomu, že nám na šampionáty už chybělo minimum, nakonec jsme přihlásily. Přece jenom je Záhřeb o polovinu blíže než Split.


Flex získal - r.cac / cac / cac, r.cacib


Merry získala - cac, kl.vítěz / cac, cacib/ cac, cacib, vítěz Záhřebu.


Oba si tímto splnily podmínky pro udělení šampiona Chorvatska

Ještě takový malý dodatek, který si nemůžu odpustit. Na výstavách byl s námi předváděn faraon z Ruska. Tento pes je většině z nás znám jako silný, urostlý jedinec. Tentokrát, ale vypadal doslova jako reklama na hlad a nebojím se říci, že to hraničilo s týráním. Ovšem k našemu velkému překvapení a nebyli jsme sami, rozhodčím vyhublost psa vůbec nevadila ověnčili ho nejvyššími tituly.

14.11.2010

Gilly má prima nový domov u kamarádky Sáry.

7.11.2010

Galgalo 6 měsíců.

1.11.2010

Společné běhy Esme a Ebony v Rabapatoně.

29.10.2010

Hinx má nový domov u moc hodných lidiček.

15.10.2010

Pozdrav od Dizzy a jejích dětí.

23.10.2010

Koťata na prodej

Matka - Lalique Inspiration , Otec - Simba Osidordups

Harlia Putimská brána , Hinx Putimská brána , Hiss Putimská brána , Společně


Fotky ZDE
14.10.2010

Foto Gorfeus a Gabbi 6 měsíců.

14.10.2010

Foto Gefrah 6 měsíců.

14.10.2010

Foto Ghebbi 6 měsíců.

14.10.2010

Foto Galla 6 měsíců.

10.10.2010

Poslední českou výstavou byli České Budějovice. Zúčastnili jsme se jak s dorostenci Gorfem a Gabbi (kterou jsme nakonec nevystavovali pro její plachost), tak i se zkušeným Flexem a Merynou. Gorf se paní rozhodčí velmi líbil, jen nám nevěřila, že máme teprve 6. měsíců a získal VN1.
Flex - CAC, CACIB, BOB, BIG2
Mery - CAC, CACIB

4.10.2010

Fariv a Feya - Feya konečně našla ten správný domov u bratříčka Fariva.

2.10.2010

Mistrovství Čech - Coursing Kralupy nad Vltavou
1. místo Fibi - CACT, MISTR ČECH 2010
2. místo First

22.9.2010

Elliotek a Giomek

12.9.2010

Foto Fabiánka

12.9.2010

Mistrovství Čech 2010 - Mladá Boleslav
1.Fibi - Mistr Čech
2.Esme - 2.místo

4.9.2010

Mistrovství světa Racing - Rabapatona (HU)
Esme - 2.místo, Vícemistr světa 2010
Fibi - 3.místo
Fariv - Diskvalifikace

28.8.2010

Speciální výstava Rudná pod Pradědem a naše poslední dovolená. Týden v horách se spoustou kamarádu jsme si velmi užili. Procházky, povídání do noci a odpočinek, ale i velká legrace v podobě maškarního reje Fotky ZDE . Výstavu posuzoval uznávaný chovatel a rozhodčí pan Andre Van Den Broek.

28.8.2010

Eaten poslal fotečky.

21.8.-22.8.2010

Bratislava - 2 denní MVP
Naší chovatelskou stanici zde skvěle reprezentoval First. Po oba dva dny získal CAC,CACIB,BOB a splnil podmínky Slovenského šampiona.

21.8.2010

Ebony měla nabitý víkend. V sobotu trénovala na písčité dráze v Rabapatoně (HU) a v neděli se už vystavovala v Polském Nowém Targu. Přivezla si tituly CWC,BOB,BIG3 a do sbírky si připsala Polského šampiona.

17.8.2010

Gefrah 5. měsíců.

7.8.2010

Středoevropský pohár Kolín
Esme 1.místo
Fibi 2.místo

7.8.2010

Pozdrav od Genečka.

4.8.2010

Dostihy v Marcheggu (A)
Tento dostih byl vypsán i pro psy bez licence, zůčastnila se ho naše Ebony a získala 1. místo.

1.8.2010

Kolínský zajíc
1.místo Esme
2.místo Fibi

25.7.2010

Mistrovství Evropy v coursingu Chardonnay (FR) Za Putimku se zůčastnily jen Esme 6. místo a Fibi 11. místo.

22.-25.7.2010

Po roce jsme opět strávili dovolenou ve Splitu samozřejmě v rámci 4 denní noční dog show. Konkurence byla tentokrát velmi silná v zastoupení psů ze Švédské chovatelské stanice. Antefa's a Ruské stanice Reedly Road. Flex 3x výborný, 1x velmi dobrý ( k mé radosti se Flexík v kruhu konečně rozpohyboval, ale to se bohužel nelíbilo Rumunskému rozohdčímu, dle jeho názoru nesmí pes v kruhu při správném předvedení ani otočit hlavu, natož vesele poskočit.) Mery 2x CAC, 1x R.CACIB, 1x výborná, 1x velmi dobrá. Merynka velmi řešila umělé osvětlení a nebylo možné ji přesvědčit, že není čeho se bát. Musím přiznat, že i získané tituly jsme dostali zadarmo. Gabby s Gorfem se také zůčastnili zájezdu, ale zatím jen v rámci dovolené.

18.7.2010

Nové fotky Ebby.

10.7.2010

Velmi očekávanou akcí byla Klubová výstava Faraonských psů v rámci Kolínské výstavy Krása a Výkon. Pro většinu účastníků se jednalo o víkendový sraz. Musím uznat, že, zábava vůbec nevázla a sobotní večer byl velmi vydařený, dík patří Lence za úžasný nápad s diskotékou a partě lidí, kteří se naplno zapojili. Vzpomínat budu ještě hodně dlouho a myslím, že nebudu sama. Klubovou výstavu posuzoval pan Harry Vella z Malty.

Flex-CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS.

Mery-CAC, Klubový vítěz.

Putimská brána-Nejlepší chovatelská stanice

Esme-Šampion pro Krásu a Výkon

Fariv-Šampion pro Krásu a Výkon

4.7.2010

Dnes přijela na návštěvu Galla. Přidali jsme pár fotek na rajče.

Fotky ZDE
4.7.2010

Dostali jsme potěšující výsledky z prestižního dostihu Grand Prix CZ Lednice. Fariv 1. místo, Flasch 2. místo a Fibi 4. místo. Všem našim běžcům velká gratulace.

20.6.2010

V Brně se konala MVP Intercanis. I přes komplikace jsme nakonec brzy ráno vyrazili na cestu. Musím přiznat, že se mi tentokrát vůbec jet nechtělo a váhala jsem do poslední chvíle. O to větší radost přišla po posuzování. Flex získal CAC, CACIB a Mery CAC, CACIB, BOB. Přijela se na nás podívat Ghebbi. Tak připojujeme fotky našich dětí, Ghebbi, Gabbi a Gorfeus.

14.6.2010

Fariv a Feya

12.6.2010

Konečně koupačka

31.5.2010

Gallinka se svou kamarádkou

24.5.2010

Dostihový trénink Ebony

22.5.2010

Fotky naháčků

6.6.2010

Za velmi teplého počasí jsme absolvovali NV v Klatovech. Na atletickém stadionu nebylo k vydržení a proto jsme odjeli domů hned po posouzení. Flex získal CAC, národní vítěz a Mery CAJC, nejlepší mladý, BOB. Mery tímto splnila podmínky titulu junior šampiona.

19.5.2010

Foto Guye a Ginnyho z nového domova

18.5.2010

První foto Gallinky

15.-16.5.2010

Po roce jsme opět navštívili MVP v Bratislavě. Těšili jsme se jak si užijeme dvoudenního výletu s kamarády, večerního posezení a poklábosení. Bohužel naše představy zhatilo neuvěřitelné počasí. Nepřetržitý déšt a velmi silný vítr nás doprovázel po oba dva dny. Náladu nám naštěstí zvedl sobotní velký úspěch našich plemen. V závěrečných soutěžích se stala naše Mery (Mesmerizin Moon Child) 3 nejkrásnější mladou fenou výstavního dne (JBIS 3). Další velký úspěch měl Portugalský podengo Baio Bandido Stalagmit, který si odnesl obrovský pohár za 1. místo ve skupině 5. Na ,,bedně'' ještě stanula fenka Faranonského psa Sachmet Farafra, která obsadila 3. místo ve skupině 5. V oba výstavní dny byli za naše předvedeni Flex-2x CAC, 2x R.CACIB, splnění podmínek pro titul Slovenský šampion, Mery- CAJC, JBIS3, výborná 2, Fibi- VD, CAC, R.CACIB. Celkové výsledky na www.faraonklub.cz

13.5.2010

První fotky Ghebbi z nového domova.

Fotky ZDE
9.5.2010

Do Polského Krosna si dojela Ebony pro dalšího CACE. Už jen jeden a do její sbírky přibude další hotový šampionát. Gratulujeme

8.5.2010

Podjizerské derby Mladá Boleslav 1.místo Esme 2.místo Fibi Nedoběhl Fariv

7.5.2010

Pozdrav od Flesche

3.5.2010

Dalším výstavním výletem se stala MVP Praha. Tentokrát Ezar získal CAC, CACIB, BOB. Fibi CAC, CACIB - tím splnila šampionát CZ. Flex CAC, R.CACIB a Mery CAJC.

1.5.2010

Pozdrav od Elliotka a Giomka

26.4.2010

Naší první letošní výstavou se stala MVP v Českých Budějovicích. K naší faraoní výprvě jsme přibrali také borďase Dodgera, který si i přes 2 letou výstavní pauzu vedl velmi dobře, získal CAC, CACIB v poměrně silné konkurenci. Faraonci nás také nezklamali a Flex si přivezl CAC, CACIB, BOB a Merynka svůj první CAJC, Flexík si tímto splnil šampiona CZ. Z našich odchovů se ještě zůčastnila Fibi a získala CAC. Ezar vykročil poprvé do výstavního kruhu po operaci nohy, ale panu rozhodčímu se zdálo, že pořád lehce kulhá a zadal jen známku V1.

25.4.2010

Estellka má svůj první CAC

20.4.2010

Gene má novou rodinu a malou kamarádku.

10.4.2010

Bazzi má nového kamaráda.


6.4.2010

Fariv se ujal své sestřičky Feyi, která hledala nový domov.

27.4.2010

Pár fotek štěnátek ze slunečného dne


Více fotek ZDE
6.4.2010

S velkou lítostí oznamujeme, že nás po krátkém boji se zákeřnou nemocí navždy opustila Dannah Red Cannibal's (Corona) v nedožitých 5 letech. Je to pro nás velmi kruté a doufáme, že se v psím nebi už prohání po zelených loukách, vyhřívá se na jarním sluníčku a hlavně už jí nic nebolí.

4.4.2010

Konečně nám přišlo jaro a začíná běhací sezona, tak přinášíme výsledky z prvních závodů.


27.3.2010 LC Kralupy nad Vltavou

Psi-3. místo Fariv Putimská brána

Feny-3. místo Fibi Putimská brána


3.4.2010 Inter Bohemia Kolín

Psi-1. místo Fariv Putimská brána

Psi-3. místo Flasch Putimská brána

Feny-1. místo Esme Putimská brána

Feny-2. místo Fibi Putimská brána


4.4.2010 LC Hánácký pohár Radslavice u Přerova

Feny-1. místo Fibi Putimská brána

Feny-4. místo Esme Putimská brána

3-4.4.2010

V Madarsku se konala dvoudenní Cacib Miskolc. Za naše se zůčastnila Ebony Putimská brána a byla velmi úspěšná. Po oba dva dny získala CAC, CACIB, BOB. V sobotu v závěrečných soutěžích ve skupině 5 krásné 2. místo (Big 2) Tímto splnila podmínky Madarského šampiona.

3.4.2010

Veselé Velikonoce nám přáli kluci z Prahy Eliotek a Giomek.

1.4.2010

Po delší době se ozval Frodík. Asi mezi lumpačením nemá moc času.

23.3.2010

Babetce se narodila štěňátka. Máme 7 krásných ušatců. Více v nabídce štěňat.


18.3.2010

Dostali jsme bohužel velmi smutnout zprávu. Ve večerních hodinách zemřela zakladatelka našeho chovu Queen Cleopatra Ypsylon v úctyhodných bezmála 14. letech (22.3.1996-18.3.2010). Nedopustím si nezveřejnit dopis od její majitelky Evy Broučkové. Myslím, že víc už není co dodat, snad jen, že nikdy nezapomeneme.
Je to pro mě hrozně těžké, faraon Ti vnese do života od prvního dne chaos a neustálý vzruch, obrovskou radost ze života a když tu najednou není je tu strašně prázdno , pusto a mám pocit , že s Patuškou odešlo kus mého srdce, spíš většina , cítím se strašně opuštěná , chybí mi ty její nádherné oči , v kterých byla obrovská moudrost světa . Naučila mi nahlížet na život úplně jinýma očima , její obrovská radost ze života byla bezbřehá. Byla jedinečná , po jejím boku jsem pochopila zákony přírody, to ona mi ukázala cestu , že čistá voda není samozřejmostí, že láska není slepá poslušnost, že každý den se musí žít jako by byl poslední. Jsem moc ráda, že Patuška tu s námi je, předala to nejlepší svým dětem …………………………

14.3.2010

Vyfotili jsme Babetku pár dní před porodem.


14.3.2010

Doplnili jsme nabídku koťat o aktuální fotky holek a kluků na prodej.


21.2.2010

ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA


Přesně před měsícem jsme již podruhé absolvovali cestu do Holandského Haagu k velmi uznávanému chovateli faraonů a rozhodčímu středomořských plemen panu Andremu Van Den Broekovi. Jeho faraon Argai se stane otcem očekávaných štěnátek naší Babetky. Děkujeme za ochotu, pohostinnost a spoustu informací o Faraonech. Dostali jsme Holandský časopis kde pan Broek publikoval obsáhlý článek včetně standartu faraonů. Momentálně jsme článek nechali přeložit a všichni budou mít možnost se s ním seznámit v klubovém zpravodaji na www.faraonklub.cz . Více o narození štěňat v sekci nabídka štěňat.

20.2.2010

Za Elliotkem od nás putoval nový kamarád Giomek.


20.2.2010

Přišli nám také dvě super zprávy ze Slovenska od Ebony. 13.2 se zúčastnila MVP v Polském Rzeszowě, kde získala CWC, CACIB, BOB a BIG2.

17.2.2010

Se také vystavovala na MVP v Prešově, kde opět získala CAC, CACIB, BOB s naprosto skvělým posudkem od rozhodčího ze Švédska. Více na www.ebony.estranky.sk

14.2.2010

Dostali jsme pozdrav od Ebby


7.2.2010

Zlatíčko Eliotek


6-7.2.2010

V Brně se konala MVP. Za Putimku se zúčastnil jen First a reprezentoval velmi dobře. Po oba dva dny získal CAC, RES. CACIB a tím také splnil Českého šampiona. Moc gratulujeme


5.2.2010

Pár aktuálních fotek našich zrzavců

4.2.2010

Kluci Deedee a Cliper


2.2.2010

Elma a spolubydlící Leonardo


21.1.2010

Miláček Eaten


20.1.2010

Z Německa jsme dostali video našeho Fabianka s jeho kamarády.

Video ZDE
8.1.2010

Na ukázku pár zajímavých fotek faraonů.

Odkaz ZDE
PF 2010
23.12.2009

Vánoční fotky z nového domova našich naháčků.


Elfi


Elma


Eaten


Elba a Felly


11.12.2009

Zlatíčko Bazzinek


1.12.2009

Dostihový vítěz 2009

Odkaz ZDE

Coursingový vítěz 2009

Odkaz ZDE
28.-29.11.2009

V Budapešti byla pořádána jubilejní dvoudenní výstava ke 110. výročí Maďarské organizace MEOE. V rámci této akce bylo možné získat za dva tituly Šampionát. Vystavovali jsme zde Flexe, který získal CAC, CACIB, BOB a CAC, R. CACIB. Splnil tím podmínku udělení svého prvního šampionátu. Merynka byla s námi také, tak jsme využili volného času k tréninku ve vystavování.


15.11.2009

Jeden z posledních coursingů se konal ve Dvoře Královém pod názvem Anubis CUP. Hlavním sponzorem byla paní Halenková z našich řad faraonářů. Věnované ceny si všichni pochvalovali. Fibi obsadila 1. místo a začátečník Flesch místo 3. Na závěr se Fibi stala nejlepší fenou skupiny 5

Anubis wear
8.11.2009

Poslední českou výstavou letošního roku je MVP v Praze. Až na děsnou zimu v halách byla organizačně jako vždy velmi dobře zvládnutá. Flex získal r.CAC, First V3, Mery VN1, Fibi CAC, CACIB.


31.10.2009

V Kralupech se opět běžel coursing memoriál Karla Grůnwalda. Esme si doběhla pro 2. místo a Fibi pro 3. místo.

25.10.2009

Z naší nejbližší výstavy v Českých Budějovicích jsme si udělali celodenní výlet, počasí nám přálo a tak jsme nikam nechvátali, nakoupili jsme co bylo třeba a někdy i netřeba, prohlídli si vystavovaná plemena a navštívili stánky s občerstvenim. Flex zde získal CAC, CACIB, BOB, Fibi CAC a Mery VN1.


18.10.2009

Na NVM v Brně se za naše vystavoval Flex CAC, národní vítěz, BOB, First výborná 3 a Mery VN1.


8.10.2009

V Bratislavě se konala Světová výstava psů, nahlášeno bylo 37 faraonů a opravdu se bylo na co dívat. Samozřejmě nechyběl ani nádherný Northgate's As You Like It, který se stal nejkrásnějším psem světa 2009. Náš Flex zkazil co mohl, odmítal se předvést jak v pohybu, tak i v postoji. Získaný titul res CAC byl v tu chvíli darem, mohlo to být horší. Pochválit musíme Mery, která se svou divokou povahou velmi snažila a její předvedení se poprvé nestalo katastrofou, získala VN2. Ve veteránech jsme prezentovali Al'Basraha a ten i ve svých 10,5 letech je naprostým profesionálem, vezeme domů Světový vítěz veterán.


6.10.2009

Dostali jsme fotky našich naháčků z nového domova.


Video od Fabiana
4.10.2009

Hned druhý den si Fibi doběhla pro 1. místo na ovále v Mladé Boleslavi.

3.10.2009

V Kralupech se běželo Mistrovství Čech v coursingu. Esme zde získala 1. místo CACT, Mistr ČR, Fibi 2. místo r.CACT a First 4. místo.

28.9.2009

Bazinovo nejlepší kamarádi ?


26.9.2009

V Kolíně se běželo Mistrovství Čech. Za naše tentokrát přijela jen Fibi, ale reprezentovala Putimskou bránu s velkou odpovědností. Obsadila 1. místo, stala se Mistrem Čech a navíc si zlepšila svůj osobní rekord na 37,49. Gratulujeme a děkujeme.

19.9.2009

Naši dostihový nadšenci se vydávají na dvoudenní běhací maraton. V sobotu se všichni potkávají na ovále v nádnerném prostředí Lednice na Mistrovství Moravy. Naše snad neporazitelná Esme získává titul Mistr Moravy a Fibi si dobíhá pro 2. místo.

Ještě odpoledne všichni přejíždějí na coursing do Chlumce nad Cidlinou. Téměř v místě konání má chatu Vláďa, takže se griluje a povídá do nočních hodin. Organizátoři mají s konáním coursingu poněkud problémy neboť se neustále trhá naviják, čekání se neustále prodlužuje. V pozdní odpoledne se konečně Faraoni dostávají na start. Je jasné, že se běží jen 1. kolo. V něm vítězí opět Esme s titulem CACT, 2. místo obsadila Fibi s res. CACT, ale obě holky měli stejný počet bodů, rozhoduje aktivita. Na startu jsme měli ještě Firstíka, ktěrý si na chvíli spletl kladku s návnadou a doběhl na 6. místě.

13.9.2009

V Mladé Boleslavi se koná Mistrovství ČR. Na běžeckém poli máme nše 2 zástupce. Esme, které se stává Mistrem ČR 09 a Fibi na krásném 3. místě.

5.9.2009

V Německém Gelsenkirchenu se běželo ME 2009 v dostizích. Přihlášeno bylo 13 faraonských psů. Čeští faraoni rozdrtili konkurenci a do finále jich postoupilo 5. Za Putimskou bránu jsme měli 3 želízka v ohni Esme , Fibi a Fariva. Všichni se úžasně dostali do finále. Nepřekonatelná Esme Putimská brána obhájila svůj loňský titul a opět si přivezla Mistra Evropy 2009. Fariv obsadil krásné 3. místo a Fibi 5. místo. Všem moc gratulujeme k obrovskému úspěchu.

30.8.2009

Hned další týden jedeme jen na "otočku" do Mladé Boleslavi na MVP. Merynka je už také přihlášena a dostává od Švédské rozhodčí super posudek. Předveden je také First, který získává CAC, RES. CACIB a Flex CAC, CACIB, BOB.

21-23.8.2009

Naší poslední vícedenní výstavou se stává Wels. Výprava je pojata jako dámská jízda, přidává se Jitka, Bára, Lenka a Petra s Monikou. Při večerních posezeních s grilovačkou se stáváme středem pozornosti ostatních vystavovatelů obývajících svá auta, stany a karavany na parkovišti. Chtěla bych poděkovat všem " účastníkům zájezdu" za skvělý víkend. Na výstavním poli získal Flex 2x CAC, 1x RES. CAC, Ezar 2x VD, 1x CAC, Esme 1x VD, 2x CAC, 1x RES. CACIB, Fibi 1x VD, 1x CAC, 1x odstoupení.


8-9.8.2009

Po dlouhých 7 hodinách, samozřejmě s přestávkou na kávu, přijíždíme do Mojmírovců na Slovensku. Zde se konají 2 výstavy, FCI Euro Sighthounds 09 a Klubová výstava chrtů SK. První den na Evropské speciální výstavě chrtů u pana rozhodčího z Belgie Jean Brixhe získává Flex V1 CAC, ESH 09, BOB, Ezar V2, R.CAC a Esme V1, CAC. Na klubové výstavě druhý den posuzoval rozhodčí z Polska pan Marciej Lipiec. Flex si odnáší v1, CAC, Ezar V1, CAC a Esme V1, CAC, KV.


30.7.2009

Naše ztracené holky Binnie a El se našly. Binnie si prošla peklem, ale našla nový domov ve Švýcarsku, shodou okolností u naší El. Děkujeme za záchranu Binnie.


25.7.2009

V Mariánských Lázních se konala ME 2009 v coursingu. Faraoni zde slavili velké vítězství. Jako jedinému plemeni zde hrála Česká hymna. Naše Esme a Ezar se stali Mistry Evropy 2009. Esme navíc zvítězila s nejvyšším počtem bodů ze všech přihlášených 270 psů.


23-26.7.2009

Dovolenou s manželem jsem spojila pro mne s příjemnější účastí na 4 denní noční výstavě psů ve Splitu. Přes den u moře a v noci vystavování, tak jsme to sice plánovali, ale skutečnost byla ve dne problematičtější. Vzhledem k vysokým teplotám jsme museli zůstávat v kempu ve stínu a z opalovačky nic nebylo. Se psy jsme se chodili koupat jen dopoledne, kdy chodníky nebyly ještě tak rozpálené. Odpoledne se přejíždělo na fotbalové hřiště v centru Splitu. Zaparkovat opravdu nebylo kde a tak kroužíte a kroužíte.V čím dál větším okruhu dokud nenajdete místo. Na hřišti se proplétáme mezi stany, brzy chápeme proč. Zapadající slunce neskutečně pořád hřeje a není se kde schovat. Flex s Mery leží na trávě pod obrovským slunečníkem a ani se nehnou. Příjemné jsou až závěrečné soutěže, které začínají od 24:00 hod. V příjemném chládku, osvícené a s hrající hudbou. Flex si z Chorvatska odvezl 3x CAC, 1x CACIB, 3x BOB, 1x R.CAC, 1x R.CACIB. Merynka 4x VN1


19.7.2009

Po nepřestávajících deštích jsme se rozjeli na NVP v Mladé Boleslavi. Hodinu jsme stáli v koloně na parkoviště, aby nám bylo řečeno, že nás tam nepustí, že zapadneme (parkoviště v MB je na louce). Vzhledem k tomu, že i přes zákaz tam auta najížděla, jeli jsme také. Když nezapadnou osobáky náš Land rover určitě taky ne. Sice jsme nezapadli, ale klouzalo nám to ve vyjetých kolejích, protože panička nevěděla jak přepnout čtyřkolku :) . Naštěstí jsme se o nikoho neotloukli a i zpět jsme jeli bez úhony. V kruhu nás pani rozhodčí Pavlíková nechala běhat, že panička málem vypustila duši. Flex byl v pohodě a dostal CAC.


14.7.2009

Cocca je už nejen šampion, ale i interšampion a získala svůj první Cagcib na Grandinteršampiona. Vše ve věku 1 roku a 11 dní.


13.7.2009

Po dlouhé době jsme dostali fotečky Ebynky. Děkujeme.


11-12.7.2009

V Kolíně se konala klubová výstava při OV Krása a výkon 09. Sešli jsme se již v pátek, poklábosili ugrilovali masíčko. Ráno jsme nastoupili do jediného kruhu pro celou výstavu jako první plemeno. Flex získal V1 CAC, klubový vítěz, Ezar V3, Fibi V2 res. CAC a Esme V1 CAC, klubový vítěz. V závěrečných soutěžích získává chov. skupina Putimská brána 1. místo. Druhý den se běží dostih o šampiona pro Krásu a výkon. Esme ve finále dobíhá 1. a získává již druhým rokem Šampiona pro krásu a výkon 09. Fibinka je 4. a Ezik opět jen tréninkově.


5.7.2009

Z Křešína všichní přejíždějí na Moravu do Lednice, kde se běží Grand prix 09. Ezar si oběhne dráhu jen tréninkově, paničce je to sice líto, ale přece jenom riskovat Déčko před ME se nikomu nechce. V závodu dobíhá Esme na 1. místě a Fibi jako 3. za kluky máme Fariva na 2. místě. Vzhledem k tomu, že se na ovále sešlo historicky poprvé 7 faraonů a stali se 3. nejpočetnějším plemenem dostihu, měli tu čest běžet o cenu Ocelit Trophy. Celkovým vítězem se stává opět Esme, 4. Fariv a 5. Fibi.


4.7.2009

U Příbrami v malé obci Křešín se na soukromém pozemku vlastně spíš zahradě běžel coursing (Křešín cup). Tentokrát si přijel zaběhat i Fariv a doběhl na úžasném 2. místě, hned za ostříleným Ezarem, který se stal celkovým vítězem mezi faraony a ještě 6. psem dne. Esme si v holkách vybojovala 2. místo.


3.7.2009

Dne 8.7 oslavil D vrh Bordeauxských dog své 1. narozeniny. Páníček Dreika a Donalda poslal památeční fotku na odjezd od maminky.


28.6.2009

V Lednici se běžel Lednický zajíc a naši nesměli chybět. Esme si doběhla pro 1. místo v osobnim rekordu 36.19 a Ezar na krásném 3. místě.

28.6.2009

Didinka štastný pejsek.


28.6.2009

Vyrážíme na MVP v Brně, náš nový přírůstek Mery jede s námi. Flexík je úspěšný a získává V1, CAC, CACIB. První výstavní nekrůčky Merysky vidíte na videu. Za naše byl ještě First V2, RES. CAC.

Video ZDE
23.6.2009

Bazzinova panička se vdává. Přejeme nové rodince hodně štěstí.


21.6.2009

V Mladé Boleslavi se běžela Velká cena 2009. Jako sparing partner běžela už i Fibi a obsadila krásné 4. místo. Na 1. místě se umístila Esme a 3. doběhl Ezar. Bohužel lepší výstavní kondice se podepsala na jeho výkonu.

21.6.2009

Ze Slovenska jsme dostali zprávu, že Ebony navštívila OVP ve Dvoriankách a i přes špatné počasí získala V1 VT, OV, BOB, BOG.


20.6.2009

Flešík dostal od paničky novou Barsojí kamarádku Týnu a také domeček s velkou zahradou.


22.6.2009

Přidali jsme aktuální fotografie kočiček


20.6.2009

A teď ta zpráva na kterou asi většina z Vás čeká. V pátek nám přiletěla holčička z Finska i se svojí chovatelkou Ann. Prožili jsme velice příjemny pobyt v Praze, setkání s Ann nám přineslo nejen nové informace o faraonech, ale hlavně seznámení se skvělým člověkem. Chtěla bych ještě jednou Ann poděkovat za důvěru a také Jirkovi, Norbertovi, Báře a Milanovi za jejich pomoc a podporu. Tady je pár fotek naší malé Mery (Mesmerizing Moon Child).


20.6.2009

Dlouho jsme se rozhodovali zda na MVP v Klatovech vyrazit, nakonec nás přesvědčila vzdálenost. Toto je pro nás druhá nejkratší cesta na výstavu. Na internetu nás upozornili na změnu rozhodčího, posuzoval nás pan MVdr Šimek, který už si faraony vyzkoušel v Ostravě, kde byli posuzováni podle bílých náprsenek. Bohužel se toto opakovalo. Flex sice získal CAC, ale jen proto, že jsem s panem rozhodčím diskutovala. First i Fibi získali jen V1 i když jinak s velmi hezkými posudky. Po skončení posuzování jsem se pokusila o vysvětlení přistupu posuzování faraonů, existenci náprsenek, povahy atd, žel marně. Máme si změnit standard.


20.6.2009

Bazzinek si ustlal na nové podložce v panelákové koupelně.


20.6.2009

Cocca je ŠAMPION O víkendu na výstavě v Příbrami získala v sobotu CAC a nominaci BIS. V neděli CAC, CACIB nominace BIS, Gratulujeme.


20.6.2009

Navštívili jsme dráhu v Kolíně s tím, že se pokusíme splnit licenci u Flexe a Audrey. Všichni Flexovi sourozenci, již mají splněno, ale nám bohužel není dáno běhat a budeme se dál držet výstav, které Flexovi jdou přece jenom lépe. Prvním problémem se stal košík a při druhém běhu byla zajímavější kladka než návnada. Audrey splnila 2 společné běhy, ale ani tady pokračovat nebudeme. Přece jenom začínat běhat dráhu v 6 letech je už i nad psí síly. V dostihu se zase předvedla Esme a opět zvítězila na celé čáře.

Video z dostihu ZDE
Video z licence ZDE

20.6.2009

Kluci Donald a Dreik při hrátkách se svým kamarádem.


20.6.2009

Na MVP v Litoměřicích získal Flex CAC, R.CACIB a Fibi CAJC, tím splnila titul Junior šampion. Při dlouhém čekání se dá čas využít i k velkému mazleníčku.


20.6.2009

Dída s kamarádkou.


20.6.2009

Na MVK v Mostě excelovala Cocca. V sobotu získala BIS a také BOB 3, stala se 3. nejkrásnější kočkou výstavy. V neděli získala nominaci do BIS, kde poté musel rozhodnout los pro shodnost hlasů.

18.5.2009

Eva poslala fotky více jak 13 leté Queen Cleopatry Ypsylon. Tato fenka dala život zakladatelům naší chovatelské stanice. (Al'Basrah from Philaia, Badyah Shram from Philaia, Caatinga from Philaia). Přejeme Patušce ještě na dlouhou dobu hodně zdraví a vitality.


18.5.2009

Cocca poslala další fotky z chaty, kde se jí moc líbí. Jen panička má strach z připálené kůžičky.


18.5.2009

V Bratislavě se konala 2 denní MVP. V sobotu získal Flex- res.CAC, res.CACIB, Ezar- res.CAC a Esme- CAC, CACIB.


V neděli Flex-CAC, CACIB, BOB, Ezar- V1 a Esme- CAC, CACIB.


18.5.2009

V Kralupech nad Vltavou se běžel coursing. First, Fariv a Fibi vyběhali licenci.

18.5.2009

Dreik a Donald poslali foto z procházky.


18.5.2009

V Praze se konala MVP. Naši zástupci si vedli velmi dobře. V mladých nastoupil First- CAJC, v mezitřídě Flex- CAC, v otevřené Ezar- res.CAC,res.CACIB, za holky v mladých Fibi- CAJC, BOB, BIG4 a v otevřené Esme- CAC, CACIB.


Ve stejný den se konala na Slovensku v Banské Bysrici NVP. Zde se za Putimskou bránu zůčastnila Ebony a získala CAC, BOB, BIG 4-5.

18.5.2009

Od paničky Cissy jsme dostali fotky.


18.5.2009

Naší Azazel se narodila koťátka. Ve vrhu je neuveřitelných 6 kočiček a 2 kocourci.


4.5.2009

Cocca se opět účastnila MVK v Teplé. Rozhodčím se moc líbila a dostala známku V1


Ještě nám poslala pár pěkných fotek z pobytu na chatě.


4.5.2009

V neděli jsme byli nahlášeni na MVP. Putimská brána měla početné zastoupení v mladých se reprezentoval First s titulem CAJC. Flex získal CAC, r.CACIB, Ezar CAC, CACIB, BOB a dostal se do užšího výběru v 5. skupině. Největším úspěch slavila Fibi, která si odnesla titul CAJC a Big junior. Esme si vysloužila CAC, CACIB. Ezar s Esme splnili podmínky pro udělení šampionátu CZ. V závěrečných soutěžích získala Putimská brána 2. místo v chovatelských stanicích.


4.5.2009

Didi s kamarádkama na cvičáku


4.5.2009

Ropák Destiny


4.5.2009

V Maďarském Szilvásváradu se konala MVP a NVP. Jediným naším zástupcem byla Ebony Putimská brána a vedla si skvěle. 12.4 na MVP získala CAC, CACIB, BOB, kvalifikaci CRUFTS 09 a 13.4 na NVP CAC, NV, BOB. Gratulujeme


4.5.2009

Didi s paničkou na návštěvě ZOO


4.5.2009

Druhý den se v Asbachu běžel dostih. Celkovým vítězem se stal Ezar Putimská brána. Ezar i Esme, která doběhla celkově na 2.místě si přivezli tituly šampion pro krásu a výkon 09.

4.5.2009

V Německém Asbachu se konala speciální výstava středomořských plemen. Byla to pro nás první výstava v letošním roce a moc jsme se těšili. Hned po začátku posuzování však přišlo zklamání! Jako první nastoupil Flex. Při konečném hodnocení všech psů ho paní rozhodčí chválila jako nejlepšího v kostře a hlavě, ovšem konečný verdikt byl známka velmi dobrá za větší bílou náprsenku. Další nastoupil Al'Basrah ve veteránech a při nádherném dynamickém předvedení v pohybu a v bezchybném postoji získal známku V1, veterán BOB. Pak přišel největší šok, nastoupila Audrey ve vítězích. Hned při prohlídce zubů rozhodčí konstatovala nestandartní skus ( kleště), nevěřila jsem vlastním uším. Okamžitě jsem kontrolovala zuby sama, ale viděla jsem normální nůžkový skus. Nechápala jsem, při upozornění na tento omyl nám bylo odpovězeno, že po 40 letech posuzování zná správný skus psa. Po další námitce jak je tedy možné, že Audrey vlastní mnoho titulů, mimo jiné i interšampiona, nám bylo odpovězeno, že jí to nezajímá – známka dobrá. Setkání s paní rozhodčí ze Švýcarska M.Muller nám přineslo jen hořkou zkušenost, že když si rozhodčí chce vymyslet i nesmyslnou vadu, nenajdete odvolání. Další naše odchovy si vedli lépe, Ezar získal VDH, CAC a Esme CDH, CAC, klubový vítěz 09. V závěrečných soutěžích se nám také dařilo. Al'Basrah s Audrey získali 1.místo v párech a NEJLEPŠÍ chovatelskou stanicí se stala Putimská brána.


6.4.2009

Šmírák Dída.


6.4.2009

28-29.3 se konalo Mistrovství čech v coursingu v Kralupech nad Vltavou. Naši mladíci First, Fariv, Fibi si skládali licenci.

Video ZDE

6.4.2009

Do závodu se za Putimskou bránu přihlásili Esme a Ezar. Esme zvítězila a tímto vítěztvim získala jako jedna z mála pracovní certifikát. Ezar zvítězil ve psech a celkově se postavil na krásné 2. místo za Esme. Gratulujeme

Video ZDE
6.4.2009

Dne 21-22.3 se v pražském hotelu Pyramida konala MVK spojená se speciální výstavou bezsrstých plemen. Cocca naštěstí nechyběla a opět udělala nám i svým páníčkům velikou radost. V sobotu získala V1, BEST OF VARIETY a nominaci do BIS. V neděli na speciálce, které se zůčastnilo 18 naháčů, Cocca opět zvítězila a ve své třídě porazila 11 konkurentů. Stala se vítězem speciální soutěže 2009. Moc gratulujeme


29.3.2009

Přidali jsme fotky koťátek. Více v NABÍDKA KOŤAT.


15.3.2009

Pár zvláštních fotek Cockyho od paničky fotografky.


15.3.2009

Kamarádka nám poslala odkaz na video o kterém jsme neměli ani tušení. Letní Brno 2008, páry Al'Basrah from Philaia a Audrey Putimkská brána.

Video ZDE

Na odkazu jsme ještě objevili zábavné video Sphynxů.

Video ZDE
15.3.2009

Láska či nenávist ? Esme a Cliper Putimská brána.


10.3.2009

Esme se svým páníčkem soutěží v Blesku o vítěze v kategorii o největší podobnost PÁN A PES. Prosíme o přidání hlasu. Děkujeme

Hlasovat ZDE

5.3.2009

Ještě přidáváme pár detailních fotek z Coursingu v Chrudimi. Esme, Ezar, Feya, Fibi a First Putimská brána.


3.3.2009

Narodila se nám koťátka. Dvě kočičky a tři kocourci. Více v nabídce koťat.


3.3.2009

Přišli nám fotky Esme a Clipra.


3.3.2009

Foto a videa Coccy.

Videa

3.3.2009

Jak si neotlačit ani kousek tělíčka, Didi Putimská brána.


3.3.2009

Pár originálních fotek Cashe a jeho kamaráda.


3.3.2009

Na MVP v Brně jsme měli jen jediného zástupce Firsta. Po oba dva dny rozhodčí šetřil tituly a většinou i známkou výborný. Firstík v sobotu získal známku výborný 2 a v neděli si vyběhal výboorný 1, ale bohužel bez titulu CAJC neboť nechtěl panu rozhodčímu ukázat zuby.


11.2.2009

Cissy nám poslla pozdrav a fotky. Psala také, že spapá co potká, aportování míčku zvládne lépe než Německý ovčák, ale koupání.. To nesnáší.


O víkendu 7-8.2.2009 se konala v Brně dvoudenní MVP. Naši chovnou stanici reprezentoval jediný zástupce First Putimská brána. Na začátečníka si nevedl špatně. V sobotu získal známku V2 a paní rozhodčí mu předpověděla úspěšnou výstavní kariéru, ale až dostane rozum a ubere trochu na svém temperamentu. V neděli zvítězil ve třídě mladých, ale bohužel jen se známkou V1. Pro změnu se First rozhodl, že Panu rozhodčímu neukáže zuby. Páníčkům i Firstíkovi gratulujem a těšíme se na shledanou při další výstavě.


V neděli se také běžel COURSING s mezinárodní účastí v Mariánských lázních. Opět jsme měli jen jednoho zástupce Esme Putimská brána. Esina si doběhla pro krásné 2. místo.


2.2.2009

Dostali jsme skvělou zprávu. Na MPV v Trenčíně získala Ebony Putimská brána: CAC, CACIB, BOB a tím splnila titul Slovenský šampion.

25.1.2009

Dne 25.1.2009 nám odešla poslední fenka Bordeauxské dogy do nového domova. Přejeme Demmy pohodový život.

18.1.2009

Dne 13.1 jsme se vrátili z krytí naší fenky Faraonského psa Caatinga From Philaia. Navštívili jsme velice známého a uznávaného chovatele v Holandsku pana Andreho Van Den Broeka. Jeho znalosti světových Faraonských psů byly neuvěřitelné. Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat za jeho ochotu a pohostinnost. A nyní nezbývá než čekat, držte nám palce. Více v nabídce štěňat.

17.1.2009

Přišli další fotky od Didi.

A také od Bazziho.

A ještě od Fleše.

9.1.2009

Mezi svátky jsme dostali fotky Coccy od profesionála na kterých se pyšní svým druhým pohárem. No, nejsou nádherné?!

Svoje fotečky nám poslala také Didinka. Roste z ní obřík, váží už 31kg.

Koncem roku nám také odešel do nového domova náš veliký mazlíček Cimmo. Jeho nová panička nám poslala pár fotek.

Ze slovenska nám foto poslala take Fara

Originální PF 2009 od naší milé Evičky nemůžu nechat ukryté v emailu.

Na začátku ledna odešel i poslední z našich koťátek Cocky do nového domova. Fotky přidáme hned jak je obdržíme.


Poslední z našich restů jsou fotky od Fariva.

-PF 2009-

14.12.2008

O víkendu se konala v Praze 2 denní MVK. Cocca se samozřejmě zůčastnila. V sobotu postoupila až do finále, kde ji porazila jen Habešská kočka paní posuzovatelky. V neděli u zahraniční rozhodčí již neomylně získala nejvyšší ocenění BIV, BIS.

12.12.2008

Dostli jsme nové fotky. Cissy nezůstává pozadu a musí se také pochlubit svým šatníkem.

6-7.12.2008

Ve Welsu se konala dvoudenní MVP. K naší faraoní výpravě se tentokrát přidal i Afgánský chrt Yasani Iram z Alláhovy země. (www.yasaniawindigo.estranky.cz). Tento výlet se nám opět vydařil a všichni jsme se vrátili domu spokojeni. Flex získal v sobotu i v neděli titul JUGENBESTER a tím splnil podmínky JUNIOR ŠAMPIONA RAKOUSKA. V neděli přidal i BOB. Ezar si odnesl v sobotu CAC, CACIB, BOB a v neděli CAC, CACIB. Esme vyběhala v sobotu CAC, RES. CACIB a v neděli CAC, CACIB. Úspěšný byl i Yasani s 2x CAC ve veliké konkurenci Afgánských chrtů. Celkové výsledky najdete na www.faraonklub.cz.

22.11.2008

Cocca s dalšími domácími kamarády se poprvé zúčastnila NV koček v Praze. Ve svých 4. měsících zklidila veliký úspěch a vyhrála co mohla. BIV (Best In Variety) a BIS (Best In Show). Moc gratulujeme.

16.11.2008

Poslední letošní velká výstava se konala v Praze a my jsme nemohli chybět. Navíc jsme měli velkou radost ze setkání s Evou, Bárou, Martinou, Norbertem, Jirkou a dalšími, se kterými se nevídáme moc často. Ve třídě štěňat se u Bordeauxských dog předvedla naše malá Didi, získala VN1 s velmi pěkným posudkem. Přišla nás také pozdravit Destini, která svou výstavní kariéru rozjede až příští rok. Faraoni nám také udělali radost Flex V1 CAJC, splněn JUNIOR ŠAMPION. Ezar V1 CAC. Al’Basrah CAC, CACIB. Fibi VD1. Feya VD2, natrénujeme předvedení a bude líp. Audrey V2, R.CAC, R.CACIB. Poprvé jsme se na mezinárodní výstavě zúčastnili soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu a k naší radosti jsme se umístili na 2. místě. Celkové výsledky najdete na www.faraonclub.cz

12.11.2008

Byli jsme informováni, že fotky našich holek Cleopatry, Babetky a Audrey jako vynikajících představitelů plemene, byly vybrány a použity do reprezentativní kynologické encyklopedie psů. www.altercan.com

11.11.2008

Dostali jsme pozdravy od Donalda a Dreika

4.11.08

Cocca má svůj šatník i postýlku.

1.11.08

Didinka nám poslala fotečky.

25. 10. 08

V Kralupech nad Vltavou se běžel memoriál K. Grunwalda. Probíhaly zároveň i tréninky,kam si přijeli zaběhat i Fariv s Firstíkem. Odpoledne se na kukačku objevila i Fibi. Do závodu se postavili Ezar 1. místo psi a Esme 2. místo feny.

25. 10. 08

Nová panička Cissinky poslala první fotečky z nového domova.

22.10.08

Z Německa nám přišly fotky Alfreda a dovolená v Dubaji.

19.10.08

Národní výstava v Brně a Flexík jede poprvé sám. Kupodivu svoje spolubydlící nehledal, choval se jako naprostý profesionál. Získáváme druhého CAJCE.

18.10.08

Další běhačka pro Ezara a Esminu, opět úspěch. V Lednici na Zlatém boxu získala Esme 1.místo, CACT. Ezar 2. místo, R. CACT

17. 10. 08

Nové foto Fibinky.

13.10.08

K faraonce Esme, za našich velkých obav ze soužití pes – kočka, kdy Esina měla tendence kočky lovit, odcestoval náš kocourek Clliper. Naše obavy byly naprosto zbytečné. Esme mamka – Cllip miminko. Od prvního setkání to byla láska na první pohled, no posuďte sami.

12.10.08

Esme s Ezarem si jeli zaběhat na Mistrovství ČR v coursingu do Kralup nad Vltavou. Ezar 2. místo, r. Cact, Vícemistr ČR 08 psi, Esme 3. místo, 2 Více mistr ČR 08 feny. Přišly nám také fotky Destiny od jejích nových páníčků.

5.10.08

Plné auto psů a 3 holky vyrážejí na celonoční pouť do Budapešti zůčastnit se EVROPSKÉ VÝSTAVY psů. Představy, že se jedeme jen “ podívat,, byly k naší velké radosti, mylné. Flex V1 Cajc, Evropský vítěz mladých. Ezar V1 Cac a obhajobou vítězství ve třídě i na klubové výstavě si jako jediný veze domů Šampiona Maďarska. Al Basrah V1, Evropský vítěz veterán. Ebony V2, r. CAC. Esme V3. Babetka V2, R. CAC. Audrey V4. Závěrem musím podotknout, že čeští faraoni se na této výstavě neztratili a dokázali silně konkurovat světovým chovatelským stanicím. Celkové výsledky najdete na www.Faraonklub.cz

28.9.08

Hned druhý den již v početnějším zastoupení jedeme na MVP do Českých Budějovic a opět se nám daří. Flex V1, CAJC. First V3 (musí dopilovat předvedení),Ezar V1, CAC, R. CACIB, Al‘Basrah V1, CAC, CACIB, BOB. Esme V1, CAC, R.CACIB. Audrey V1, CAC, CACIB. Babetka V1, CAC – splnila podmínky Grand ŠAMPIONA. V párech jsme opět na 1. místě.

27.9.08

Flexíkovi je konečně 9. měsíců a může do třídy mladých. Naše první cesta vede do Tullnu, kde porazil svou maminu. Flex V1, JUGENDBESTER, BOB. Babetka V1,CACA, CACIB.

21.9.08

Jana nám poslala fotky Feyinky. Našla si vyhlídku na zahradě a plyšáky neopouští ani ve spánku.

13. – 14. 9. 08

Týden po Versoix Bára s Lenkou vyrazily do Lipska na MVP a NVP. Ezar V1, VDH, R. CAC, R. CACIB – V1, VDH, R. CAC a Esme V1, VDH, CAC, CACIB – V1, VDH, CAC.

6.9.08

Naši 2 zástupci podstoupili dlouhou cestu do Versoix ve Švýcarsku, aby se zúčastnili Mistrovství Evropy v dostizích. Za strašného počasí, kdy z nebe padaly provazy si Esme doběhla pro 1.místo a stala se EVROPSKÝM ŠAMPIONEM 2008. Ezar se umístil hned za ní na krásném 2. místě a titul VÍCEMISTR EVROPY 2008 je jeho. Veliké gratulace byly odeslány okamžitě.

31.8.08

Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi a úspěch našich odchovů.Flex VN1 a v závěrečných soutěžích 1.místo BIS dorost. Ezar V1, CAC, R. CACIB. Al‘Basrah V1, CAC, CACIB, BOB,tím splnil podmínky pro udělení titulu GRAND ŠAMPION. Esme V1, CAC. Babetka V1,CAC, CACIB.

26.8.08

Lada nám poslala fotku Bazziho.

23.8.08

Nádherně prožitý týden a naše jediná dovolená na Pharaoh festu v Jeseníkách. 23.8. zde proběhla speciální výstava. Naše chovatelská stanice byla tentokrát zastoupena v bohatém počtu. Flex VN1. Fariv VN2. Flasch VN3. Ezar V2, R. CAC. Al‘Basrah VETERÁN BOB, Fibi VN1. Feya VN2. Ella V1, CAC. Esme V4. Babetka V2, R.CAC. Celica VD. Audrey V2, R. CAC. V párech se Al‘Basrah a Audrey umístili na 1. místě. 24.8. se konal klubový coursing, kde se Esme stala absolutní vítězkou a Ezar si doběhl pro 3. místo.

15-17.8.2008

O tomto víkendu proběhly v Bratislavě 3 výstavy. Klubová a 2 mezinárodní. Za naší chovatelskou stanici se zúčastnila jen Ebony a získala 3x CAC, KLUBOVÍ VÍTĚZ SK.

9.8.2008

Kolín-Středoevropský pohár

Esme 1. místo-čas 36.73. Ezar 2. místo-čas 37.56

3 a 4. 8. 2008

Fotečky Fleschíka a pelíšek Firstíka

1.8.2008

Přišel nám pozdrav z Barandova. Esme, Ella, Emet

20.7.2008

Vyrazili jsme na NVP v Mladé Boleslavi. Přijel i bráška Flesche. Flex VN1. Flesch VN2. Al’Basrah V1, CAC, NV, BOB. Babetka V1, CAC.

19.7.2008

Dostali jsme foto Frodíka

12-13.7.2008

Velký úspěch zaznamenali Ezar a Esme v Kolíně na akci KRÁSA A VÝKON oba získali ŠAMPIONY PRO KRÁSU A VÝKON. Na výstavě obdržel Ezar V1, VT, OV a Esme V1, VT, OV. Druhý den v dostihovém klání Esme 1. místo v čase 36.96 a Ezar 2. místo v čase 37.95.

8.7.2008

Máme borďata. Haničce se narodila štěňátka. Více v sekci NABÍDKA ŠTĚŇAT.

6.7.2008

Naši zástupci se zúčastnili COURSINGU v Chlumci nad Cidlinou O ČESKOU KORUNU. Ezar se umístil na 2. místě R.CACT a Esme na 5. místě.

1.7.2008

Ze Slovenska nám přišsly fotky Fary.

1.7.2008

Druhý vrh koťátek se narodil Azazel. 2 kočičky a 3 kocourci. Více v NABÍDCE KOŤAT.

29.6.2008

Letní výstava v Brně patří mezi naše nejoblíbenější. Flexík získal známku VN1. Al’Basrah VETERÁN BOB a zároveň tak splnil podmínky pro VETERÁN ŠAMPIONA. Babetka CAC, R. CACIB a Audrey CAC, CACIB, tím splnila podmínky GRAND ŠAMPIONA. V párech obsadili Audrey a Al’Basrah krásné 1. místo.

26.6.2008

Fanynce se narodilo koťátko. Kočička Bibi. Více v NABÍDCE KOŤAT

25.5.2008

Na výstavu v Litoměřicích vyrazili naši vytrvalí zástupci. Ezar CAC, RES. CACIB a Esme V1. Esminku výstavy prostě nebaví.

18.5.2008

V neděli probíhala další mezinárodní výstava. Ezar získal CAC a Esme CAC, CACIB.

17.5.2008

V sobotu výstavní maratón pokračoval mezinárodní výstavou. Zde Ezar zabodoval – CAC, CACIB, BOB. Esme se pro změnu vůbec nedařilo.. S VD.

16.5.2008

V Bratislavě se konala speciální výstava chrtů. Ezar získal CAC. Esme V.

15.5.2008

Přisly nám fotky Casche

11.5.2008

Adramelka získala titul ŠAMPION CZ a BIS KOČKA

8.5.2008

Dostali jsme nové fotky od Erana a také od Fariva

3.5.2008

V Lysé nad Labem se konala klubová výstava. Flexík se poprvé mohl předvést ve třídě štěňat a získal VN1. Ezar V2 R.CAC. Al’Basrah VETERÁN BOB. Esme V1 CAC. Babetka V1 CAC. Celica V2. Audrey CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ.

27.4.2008

Od Báry přišly fotky tréninku z Kolína

20.4.2008

Naše další výprava byla na mezinárodní výstavu v ČB a byla opět úspěšná. Ezar získal CAJC, splnil tak podmínky pro titul JUNIOR ŠAMPION. Basrah CAC, CACIB. Cleopatra V1. Audrey CAC, CACIB, BOB.

23.3.2008

Navštívili jsme mezinárodní výstavu v Praze. Ezar V1 CAJC. Al’Basrah V1, VETERÁN BOB, VETERÁN BIS 4. Esme V1 CAJC. Audrey V1, CAC, CACIB. Pár Al’Basrah a Audrey 3. místo.

11.3.2008

Calin nám poslal fotky svých kamarádů

11.1.2008

NVP Olomouc

Na této výstavě nás reprezentoval jen Ezar a získal zde svůj první CAJC

1.1.2008

Z Německa jsme dostali fotky Erana

22.12.07

Se Babetce a Angelovi narodila štěňátka. 3 holčičky a 5 kluků, foto najdete v sekci NABÍDKA ŠTĚŇAT


Nacházíte se zde:

Zpět na hlavní stránku

Kontakt

Ivana Varousová
kontakt